Welkom!

Met plezier bieden wij u het programma 2021/2022 van de kerngroep Ontmoeten # Verdiepen aan. We kozen voor het jaarthema ‘Op Adem’.
 
Als er íets is waar de meeste mensen naar verlangen, na anderhalf jaar leven met corona-beperkingen, dan is het wel ‘op adem komen’. Opademen, nieuwe energie opdoen, in beweging komen, elkaar weer ontmoeten en het leven delen. We vertrouwen dat die nieuwe adem ons gegeven wordt. Dat die ons ingeblazen wordt, om het Bijbels te zeggen. In Genesis 2 lezen we hoe God de mens levensadem inblaast. Zo werd de mens een levend wezen. Het Bijbelse woord voor ‘adem’ (Ruach/Pneuma) betekent ook ‘wind’, of ‘geest’. 
 
Heer, raak ons aan met uw adem, geef ons een vergezicht!
Draag ons op uw vleugels, zegen ons met uw licht!
(Lied 695)
 
Deze liedregels verwoorden onze wens voor dit nieuwe seizoen. Dan komen we weer in beweging, dan ontmoeten wij elkaar weer: bij vieringen in onze kerken, op straat in ons dorp, in groepen en kringen, met een boek, een Bijbels verhaal, meditatie, muziek, kunst, bij lezingen en excursies. Zo komen we op adem. Zo ontvangen we nieuwe energie!
 
Activiteiten
In ons programma hebben we een aantal activiteiten gekozen die aansluiten bij het thema ‘Op Adem’. Thema’s op het raakvlak van kerk en maatschappij komen aan bod bij de lezingen onder de noemer ‘Met nieuwe ogen’. Welke keuzes maken we in de kerk, de zorg of de economie? Het programmaoverzicht vindt u onderaan de deze pagina.
 
Ook dit seizoen organiseren we weer een aantal activiteiten met de Johannsekerk in Leersum. In het kader van ‘Kerk van binnen naar buiten’ bieden we ons programma nadrukkelijk ook aan in de regiogemeenten en voor hen die minder kerkelijk betrokken zijn. In dat licht wijzen wij u ook graag op de activiteiten die de gemeenten in onze regio zelf organiseren. U vindt deze op hun websites:
Johanneskerk Leersum: pknleersum.nl
Ontmoetingskapel Maarn: pknmm.nl
 
Op locatie én online
Een van de positieve verworvenheden van corona is de ontwikkeling van kerk-tv.
Dankzij ons onvolprezen beam-team kunnen we veel activiteiten hybride aanbieden. Dat betekent dat u in het komende seizoen de keuze heeft uit fysiek bijwonen of thuis online meebeleven.
 
Aanmelding en betaling entree of bijdrage
Tenzij anders vermeld: via de website www.protestantsegemeentedoorn.nl/o-v-programma. Na afloop van de betreffende activiteit ontvangt u per mail een verzoek voor het betalen van de entree of de vrijwillige bijdrage. Deze bijdragen kunt u overmaken naar rekeningnummer NL 56 RABO 0373 7443 15 ten name van Prot. Gem. Doorn inzake OenV. 
 
Actuele informatie
Voor actuele informatie over ons programma verwijzen wij naar ons maandelijks magazine ‘Kruispunt’, de wekelijkse nieuwsbrief ‘Kruispunt op Zondag’, of de website www.protestantsegemeentedoorn.nl
 
Mocht u suggesties hebben, dan vernemen wij dat graag! 
U kunt ze kwijt via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of bij één van kerngroepleden. Ook als u vervoer nodig heeft, kunt u hen benaderen.
 
Wij zien u graag terug bij onze activiteiten!
 
 
Programma overzicht 2021- 2022
 

 

September  
11 Bioscoopavond Voor Kinderen - De Kleine Prins
13 Speling (cyclus 1/4)
25 Op Adem: Excursie Gorinchem
27 Ruimte Maken
27 Wees De Adem Waaruit Ik Ontsta (cyclus 1/2)
28 Met Nieuwe Ogen: Waar Blijft De Kerk?

 

 
November  
2 Waarom Schurken Pech Hebben… (cyclus 2/3)
3 Bibliodrama (cyclus 2/3)
4 Op Adem Met Vincent
7 Bloemlezing Liturgische Liederen Oosterhuis/Oomen
15 Speling (cyclus 2/4)
17 Bibliodrama (cyclus 3/3)
19 Zin In Film: Shadowlands (geannuleerd)
23 Waarom Schurken Pech Hebben… (cyclus 3/3)
29 Ruimte Maken
29 Economie En Geloof: Een Kwestie Van Vertrouwen (verplaatst naar 4 april 2022)

 

December  
7 ‘Adem In Ons’ - Zingen Met Taizé (geannuleerd)

Januari  
12 Met Nieuwe Ogen: Eindelijk Volwassen (verplaatst naar 6 april)
21 Zin In Film: Adam (geannuleerd)
27 Zijn Wij Een Inclusieve Kerkgemeenschap? (geannuleerd)
31 Ruimte Maken

 

 

 

 

 

 

Februari  
9 Van Kinderwetje Tot WMO
15 Geloven Met Jonge Kinderen
18 Zin In Film: God Exists, Her Name Is Petrunya (geannuleerd)
28 Ruimte Maken

 

 

 

 

 

Maart  
2 Met nieuwe ogen....(VERVALT)
7 Speling (cyclus 3/4)
22 Salomo: Wijs Me(T) De Liefde! 
28 Ruimte Maken
30 Bezinningsavond Bij Kunstwerk Jésus À l’Hôpital

 

 

 

 

 

 

April  
4 Economie En Geloof: Een Kwestie Van Vertrouwen 
6 Met Nieuwe Ogen: Eindelijk Volwassen
8 Zin In Film: Shadowlands
9 Op Adem: Excursie Zwolle
25 Ruimte Maken

 

 

 

 

 

 

Mei  
13 De Poppenspeler Van Warschau
16 Speling (cyclus 4/4)
23 Lezing: ‘Tell Out My Soul’
30 Evensong: ‘Tell Out My Soul’
30 Ruimte Maken

 

 

 

 

Juni  
27 Ruimte maken